Перейти до вмісту

«Все починається з дитинства», мережевий світ та важливість ефективної системи покарань — про що говорили на дискусії про академічну доброчесність? 🎓🧐

27 березня відбулася дискусія про академічну доброчесність, ініційована Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету імені Івана Франка.

Розмова стосувалася явища академічної доброчесності у його широкому розумінні: з психологічної, юридичної, технічної точок зору.

Про психологічну складову явища академічної доброчесності розповіла Світлана Незабитовська, керівниця Психологічної служби Університету, наголосивши на складності й комплексності явища.

Роман Крохмальний, декан філологічного факультету, порушив питання взаємодії людини із сучасними технологіями, зокрема штучним інтелектом. Роман Олексійович наголосив, що ми живемо в мережевому світі й середовищі, що є і викликом, і можливістю.

Юридичний погляд на академічну доброчесність висловила Олександра Яворська, завідувачка катедри інтелектуальної власності, корпоративного та інформаційного права юридичного факультету. Олександра Степанівна згадала про проєкт закону про академічну доброчесність, а також наголосила на важливості фіксувати порушення та застосовувати відповідну систему покарань.

Із підсумковою доповіддю виступив Іван Куньо, керівник науково-дослідної частини, виконувач обовʼязків проректора з наукової роботи. Іван Михайлович детальніше описав, як працює перевірка наукових робіт через систему антиплагіату, а також розповів про основні виклики, повʼязані з академічною доброчесністю.

Також під час обговорень учасники порушили питання цінності людського розуму в сучасній ері штучного інтелекту, доцільності курсових робіт як виду студентської роботи в університеті, питання справедливості й важливості покарання порушників тощо.

Дякуємо всім за цікаві запитання, увагу до важливої теми й активну участь в обговореннях! Усе буде академічно доброчесна наука! 🩷

У дописі використано фото Пресцентру Університету.