Перейти до вмісту

В Університеті відбувся Всеукраїнський форум Наукових товариств

1 травня в Будинку вчених відбувся Всеукраїнський форум Наукових товариств. Організатором події є Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету імені Івана Франка. До форуму долучилися представники Наукових товариств Харківського національного університету імені Василя Каразіна, Ужгородського національного університету та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Насамперед з вітальним словом до учасників звернулася голова Наукового товариства Львівського університету Анастасія Салюк. «Мені приємно бачити тут людей, які були учасниками форуму минулого року. Сьогодні для нас дуже важливо об’єднуватися, бо в єдності наша сила і мудрість. Я дуже радію, що ми разом маємо змогу навчатися і робити свої кроки для творення української науки», – зазначила Анастасія Салюк.

Привітав присутніх академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Молодь є рушієм інновацій і творчого поступу, а такі зустрічі, як сьогоднішня, творять між молодими науковцями той перший, особистісний контакт, який згодом стане й професійним. Вірю, що Ви об’єднаєтесь у міждисциплінарні команди для творення науки і ця зустріч стане початком різноманітних фахових взаємодій. Тематика Всеукраїнського форуму є надзвичайно актуальною, адже торкається багатьох важливих питань та наукових підходів. Зокрема, я дуже ціную, що програма форуму охоплює і тему академічної доброчесності, та чимало тез, які ілюструють роботу в умовах викликів нашого часу», – акцентував Роман Гладишевський.

Т. в. о. проректора з наукової роботи Іван Куньо підкреслив, що «молоді люди, які зібралися на форумі – це майбутнє нашої науки, а ідеї, знайомства, які зроджуються сьогодні, можливо, матимуть вагоме значення в майбутньому і сприятимуть розвитку науки. Я бажаю вам плідної роботи на форумі, позитивних дискусій і творчої наснаги».

Програма форуму охопила чотири дискусії. Першою з них стала розмова з директором Наукової бібліотеки Олександром Седляром. Протягом дискусії вдалося обговорити роль наукових бібліотек сьогодні, а також окреслити основні проблеми та виклики, з якими стикається бібліотека і її працівники. Олександр Седляр наголосив на важливості співпраці бібліотеки й факультетів Університету, а також ознайомив колег з інших міст з історією й сучасністю Наукової бібліотеки Львівського університету.

Другою стала дискусія на тему: «Доброчесність, етика та репутація в науці». Спікерками стали доцентка кафедри теорії і практики журналістики Наталія Войтович, доцентка кафедри психології Надія Левус та доцентка кафедри історії держави і права та політико-правових учень Христина Моряк-Протопопова. Під час розмови вдалося обговорити питання культури академічної доброчесності в науковому середовищі, зокрема з юридичного та психологічного боку.

Третьою відбулася дискусія на тему: «Наукові експедиції: від Антарктиди до Криворівні». Спікерами стали доцент кафедри зоології Ігор Дикий, доцентка кафедри геоморфології і палеогеографії Олена Томенюк, професор кафедри української фольклористики ім. Ф. Колесси Святослав Пилипчук та асистентка кафедри загальної та історичної геології і палеонтології Мілена Богданова. Спікери поділилися власним досвідом участі в наукових експедиціях, акцентуючи на важливості польових досліджень для кожної з галузей.

Закривала форум дискусія «Що таке аспірантура: work&life&дисертація balance». Своїм досвідом навчання в аспірантурі поділилися аспірантка першого року навчання філологічного факультету Марія Русановська,  аспірант другого року навчання факультету електроніки та компʼютерних технологій Андрій Цемко та аспірант четвертого року навчання економічного факультету Олександр Косован. До дискусії також долучилася аспірантка другого року навчання фізичного факультету Харківського університету Любов Пащенко. Протягом розмови вдалося обговорити труднощі, що виникають під час навчання в аспірантурі, важливість участі в міжнародних конференціях та загалом роль аспірантури в становленні особистості як науковця.

Опісля офіційної частини форуму представники Наукових товариств представили концепції своєї діяльності та обговорили можливі шляхи співпраці.