Цієї пʼятниці відбулося перше зайняття студентів на навчальному курсі «Як стати науковцем».

Навчання відбувається в офлайн форматі за участі викладачів, студентів Львівського університету, запрошених лекторів, експертів та науковців практиків.

Ця ініціатива спрямована на отримання студентами Університету практичного досвіду в написання наукових робіт, теоретичних знань у сфері світової науки, інструментів, що допоможуть в майбутньому стати публічними науковцями, також в програмі присутні відкриті дискусії, воркшопи тощо.

Привітати учасників прийшов проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. Він розповів студентам та аспірантам про можливості, які відкриває для них світ науки, програми міжнародних обмінів та наголосив на тому, що саме студенти є майбутнім поступом української науки.

Перший день курсу відбувався за тематичними напрямками: «суспільний та гуманітарний» й «технічний і природничий». Такий поділ повʼязаний з певною специфікою написання наукових робіт для цих наук. Студенти дізнавались про перші кроки на шляху до світу науки, лектори ділились своїми особистими досвідами, корисними порадами та думками щодо написання наукових робіт, академічність текстів тощо.

Лекторами першого напрямку були викладачі факультету журналістики – Наталія Войтович та Богдан Тихолоз. Для студентів технічних та природничих наук доповідала Христина Гнатенко, професорка фізичного факультету та Тетяна Яхонтова, професорка факультету іноземних мов.