1 березня 2023 року відбулася дискусія на тему «Чи може штучний інтелект замінити науковця?», яку організувало Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Університету. Під час дискусії студенти та досвідчені науковці обговорили можливості й обмеження штучного інтелекту в контекстах філософії, юриспруденції та компʼютерних наук.
Першим слово взяв доцент кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права юридичного факультету Леонід Тарасенко, який окреслив підходи до правового розуміння штучного інтелекту та результатів його діяльності. Зокрема, дослідник порушив питання чи зможе штучний інтелект замінити юристів та суддів в найближчому майбутньому та які моральні виклики він має вирішувати в ході судових справ і які справи повинні бути використані для навчання такого інтелекту майстерності юриста або судді. Також Леонід Тарасенко зазначив, що сучасна правова база України не встигає за розвитком штучного інтелекту і це буде серйозним викликом в майбутньому.
Наступним доповідачем був професор кафедри історії філософії філософського факультету Андрій Синиця, який порушив питання можливостей розвитку штучного інтелекту та ролі людини в цьому процесі. У своїй доповіді Андрій Синиця, зокрема, розповів про концепцію ідеального світу, в якому пануватиме штучний інтелект. Учасники дискусії обговорювали можливість передачі штучному інтелекту політичної влади для становлення загальної справедливості й рівності серед людей. Також учасники дискусії торкнулися питань можливостей людського розуму та штучного інтелекту. Дискутанти говорили про перспективи людського прогресу, технічну сингулярність, а також місця в цих процесах штучного інтелекту, як окремого субʼєкта.
Завершив дискусію представник Наукового товариства Богдан Голик, який розповів учасникам про технічні аспекти штучного інтелекту, особливості роботи чату «GPT» та процес навчання штучного інтелекту. В ході доповіді молодий науковець підняв фундаментальні питання математики, формальної логіки та в цілому розуміння науки як такої.